ФРН мала б вже навчати українських військових управлінню ракетами Taurus — німецький політик
Ексклюзив
08.11.2024 13:47
Укрінформ
Німеччина мала би почати навчання українських військових управлінню ракетами Taurus уже зараз, адже це само по собі стало би попередженням Кремлю, а також припинити виставляти Києву обмеження щодо ведення військових дій.
Про це в коментарі Укрінформу заявив депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу, член комітету із закордонних справ Родеріх Кізеветтер.
За словами політика, результати виборів у США та розвал коаліційного уряду в Німеччині мають зрештою призвести до того, що Європа, Німеччина змушені по-новому організувати свою допомогу Україні.
«По-перше, передати всі заморожені російські активи Україні. По-друге, вже зараз почати навчання українських солдатів управлінню ракетами Taurus, що потребує певного часу, з тим, щоб за наступної нагоди, як от бомбардування Росією чергової лікарні або вчинення інших воєнних злочинів, передати Taurus. Таке кондиціонування (прив’язка передачі зброї до певних умов) має стати сигналом. І по-третє, дуже чітко заявити, що Україна більше не буде воювати зі зв’язаними руками на власній території, але буде в змозі вражати військові цілі в Росії в межах, дозволених міжнародним правом», — перелічив депутат і колишній підполковник Бундесверу.
Він сподівається, що це станеться, коли консерватори будуть настільки сильними після виборів, що зможуть вибирати собі партнерів по коаліції. Кізеветтер не назвав потенційних партнерів по коаліційному уряду, який блок ХДС/ХСС розраховує очолити, але зауважив при цьому, що «єдина партія в Німеччині, яка не має тісних зв’язків з Росією у власних лавах, це «Зелені», та схвально висловився на адресу позиції екопартії у питанні підтримки України.
«Позицією нового уряду буде зробити все, щоб Україна стала частиною ЄС і НАТО, а її народ бачив чітку перспективу та мав довіру, що всі обіцянки будуть виконані — що впродовж кількох років Україна буде спочатку частиною НАТО, а згодом і ЄС», — сказав Кізеветтер.
Він заявив, що «вже зрозуміло, що вибори відбудуться не пізніше 9 березня».
Коаліційний уряд під керівництвом соціал-демократів, за оцінкою Кізеветтера, був дуже розколотим у питанні підтримки України. Заяви про те, що Німеччина є другою за обсягами допомоги Києву після США він назвав неправдивими, адже «понад 70% німецької допомоги Україні залишається у ФРН як допомога українцям, які знайшли тут захист від російської війни, тоді як на військову допомогу ФРН виділяє наразі 0,1% свого ВВП», — сказав депутат. Для порівняння: скандинавські, балтійські країни, приміром, спрямовують набагато більше, деякі понад 1%.
Читайте також: На відміну від Шольца, «політичний Берлін» підтримує передачу далекобійної зброї Україні — євродепутатка
Член Бундестагу від опозиції вважає, що в нинішньому уряді є ті, хто радше готовий приймати біженців з України, платити за це, ніж чітко вимагати від Росії відмовитися від її колоніальних амбіцій. Центральною вимогою до Росії має бути, щоб вона визнала право всіх своїх сусідів на існування,підкреслив він.
«Ми говоримо про те, що підтримуватимемо стільки, скільки буде треба, але якщо не стане України, то більше не потрібна буде й допомога», — зауважив політик.
Як повідомлялось, у зв’язку з розвалом трипартійного коаліційного уряду в Німеччині Олаф Шольц поставить на обговорення в Бундестазі питання довіри канцлеру та, в разі висловлення недовіри, президент ФРН підпише наказ про проведення позачергових парламентських виборів. Як свідчать результати опитування, проведення виборів дочасно підтримують до 65% громадян.