Китай запустить на свою космічну орбітальну станцію нову пілотовану місію

Китай запустить на свою космічну орбітальну станцію нову пілотовану місію

29.10.2024 09:21

Укрінформ

Китай планує у середу вранці, 30 жовтня, запустити у космос пілотований космічний корабель місії «Шеньчжоу-19» (Shenzhou-19) із трьома астронавтами на борту. 

Вони замінять екіпаж космічної орбітальної станції «Тяньгун» (Tiangong). Про це розповів заступник директора Китайського пілотованого космічного агентства Лінь Сіцян, повідомляє CGTN, передає Укрінформ.

За його словами, для запуску буде використана ракета-носій «Чжанчжен-2F» (Long March-2F), яку вже встановили на стартовому майданчику космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі на північному заході країни і невдовзі заправлять ​​паливом.

У складі місії «Шеньчжоу-19» — тайконавти Сун Ліндун і Ван Хаоцзе (жінка) та командир екіпажу Цай Сюйчже, для якого це вже другий політ на «Тяньгун». Він перебував на орбітальній станції із червня по грудень 2022 року у складі місії «Шеньчжоу-14».

Лінь розповів, що Сун і Ван є молодими астронавтами, обидва народилися в 1990-х роках. До відбору в пілотовану космічну програму Сун був пілотом ВПС, а Ван працювала старшим інженером в Академії аерокосмічних двигунів при Китайській аерокосмічній науково-технічній корпорації. Вона є єдиною жінкою-інженером космічних польотів у Китаї і стане третьою китаянкою, яка відправиться в пілотований космічний політ.

Читайте також: Blue Origin успішно запустила другу пілотовану ракету New Shepard

«Шеньчжоу-19» стане 33-м польотом пілотованої космічної програми КНР та четвертим польотом тайконавтів на повністю функціонуючу китайську космічну станцію.

Китай здійснив перший випробувальний політ без екіпажу свого космічного корабля «Шеньчжоу-1» у листопаді 1999 року. Після цього були ще три безпілотних польоти і в жовтні 2003 року під час місії «Шеньчжоу-5» було здійснено перший пілотований політ у космос китайського астронавта.

Як повідомляв Укрінформ, місія астронавтів SpaceX Crew-8, яка провела у космосі понад 230 днів, 25 жовтня повернулася на Землю.

Фото: CMSA

 
Сообщают Скандалы