Місця утримання російських військовополонених уже відвідали понад 300 журналістів зі 120 країн
01.11.2024 16:17
Укрінформ
За два роки повномасштабного вторгнення РФ місця утримання російських військовополонених в Україні відвідали понад 300 журналістів.
Про це повідомив на засіданні круглого столу в Укрінформі на тему “Медіа та військові: довіра, співпраця та відповідальність” представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
“Дуже багато медіа проходять через нас. Інтерес ЗМІ зростає. Загалом за два роки ми вже відправили в місця утримання понад 300 журналістів з понад 120 медіа”, — повідомив він.
Яценко зауважив, що Коордштаб працює зі ЗМІ по декількох напрямках. Перший — це висвітлення обмінів військовополоненими, другий — це доступ медіа до місць утримання полонених військових росіян. Крім того, Коордштаб працює зі звільненими з полону і родинами тих, хто у полоні. “Нам важливо, щоб ми з родинами проводили інформаційну політику”, — повідомив він.
За його словами, щомісяця Коордштаб організовує поїздки, зокрема, міжнародних медіа в місця утримання російських військовополонених. Інтерес не спадає до цієї теми у провідних світових ЗМІ, дуже активно цікавляться і кінематографісти, які знімають документальні фільми.
Яценко зауважив, що переважно 99 відсотків публікацій — “це абсолютна правдива і адекватна інформація, бо ми все проказуємо, нічого не приховуємо”.
Читайте також: Лубінець: Маємо пропозиції від партнерів, які пришвидшать повернення полонених
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю південнокорейському телеканалу KBS заявив, що Україна ставиться до полонених будь-якої національності як до полонених війни, поважаючи міжнародне право. Тому північнокорейських військових, які воюють на боці РФ, Україна готова обмінювати на українців.
Фото: Мін'юст