На Закарпатті туристи зняли на камеру іноземця, який вирубував смереки
Фото, відео
08.11.2024 17:21
Укрінформ
На Закарпатті туристи зафіксували на камери іноземця, який вирубував смереки на Боржавських полонинах, поліція проводить перевірку.
В коментарі Укрінформу речниця поліції Закарпаття розповіла, що інцидент стався в неділю, 3 листопада.
"Наразі за зверненням громадян та наданими відео та фотофактами щодо інциденту поліція проводить перевірку", — розповіла вона.
Як дізнався кореспондент Укрінформу у свідків інциденту, це сталося поблизу с.Пилипця на хребті від гори Гимба до Жиде-Магура.
"Ми йшли на Жиде-Магуру і побачили джип на польських номерах та чоловіка, який ходив із бензопилою по схилу та зрізав смереки. Дівчата почали йому казати, що він не має права цього робити. Він проявив агресію щодо зауваження та спробував забрати телефон. Згодом у розмові зі мною чоловік спробував пояснити, що робить "добру справу" — мовляв, якщо не різати смереки, то тут за 5-10 років все заросте. Також сказав, що має намір таким же чином згодом "почистити" Пікуй та Парашку", — розповів Йосиф Шпішак.
За словами Шпішака, він також спитав іноземця, чи має той який-небудь дозвіл на вирубку дерев. У відповівь почув, що ні, не має, втім, має туристичний бізнес у Польщі та Україні та хоче водити сюди туристів.
Укрінформ попросив прокоментувати ситуацію українського гіда Сергія Прокопа.
"Зрозуміло, що поляк чинить неправомірно. Території, де він зрубав понад десяток смерек — це полонини над верхньою межею лісу, ці ділянки можуть належати Міжгірській філії ДП "Ліси України". На такі дії мала відреагувати лісова охорона — але очевидно, що вони цей вандалізм не зафіксували, тому далі чекаємо на реакцію правоохоронних органів", — пояснив Прокоп.
Він уточнив, що, справді, Боржавські полонини є антропогенними, тобто утворилися протягом столітнього господарювання скотарів у цьому регіоні, які колись дійсно вирубували смереки та ялівець на полонинах, де паслися їхні вівці та варився сир.
Читайте також: Через вирубування лісу в Карпатах утворилося штучне озеро
"Утім, зараз тут відбувається природне поновлення лісу. Це — позитивний процес, людина не може просто так в нього втручатися — хіба що цей поляк взяв у оренду полонину та планує розводити тут овець і вести полонинське господарство, в чому я сумніваюся. Або це просто неадекватна людина — інакше не можу пояснити його дії, "- додав Сергій Прокоп.
Боржавські полонини — найдовший в Українських Карпатах полонинський гірський масив, що розташований на Полонинському хребті між річками Віча та Ріка. Розташований у межах нинішнього Мукачівського та Хустського районів Закарпатської області. Довжина масиву близько 50 км, пересічна ширина 3—4 км (місцями до 10 км і більше), висота до 1681 м (найвища — гора Стій).