Обмін даними триватиме хвилини: Міноборони презентувало проєкт цифрової реформи ВЛК
01.12.2024 04:25
Укрінформ
Міністерство оборони презентувало проєкт реформи військово-лікарських комісій, покликаної усунути бюрократичні ускладнення та корупційні ризики.
Про це заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко повідомила у Фейсбуку, передає Укрінформ.
«Система проходження ВЛК, яка існує зараз, створює зайві бюрократичні ускладнення та корупційні ризики. Міністерство оборони України разом з Міністерством охорони здоров'я України, НСЗУ та «Принципом» Любові Галан запропонували цифрову реформу ВЛК», — написала вона, наголосивши, що ця концепція була погоджена Кабінетом Міністрів,
Як передбачається, аби пройти ВЛК, достатньо буде лише візиту до цивільного медзакладу — зробити це можна буде за місцем перебування. «А далі ніякої біганини державними установами — за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини», зазначила Черногоренко.
Читайте також: Міноборони розробило модель цифрової реформи ВЛК — Черногоренко
За її словами, перший етап реформи буде реалізовано протягом трьох місяців. Результат — електронне направлення на ВЛК у «Резерв+» та, власне, сам висновок комісії в електронному вигляді.
Другий етап дозволить проходити медичний огляд для формування висновку ВЛК у будь-якому зручному закладі охорони здоровʼя. Виконати його передбачається до 1 червня 2025 року.
«Це не просто цифровий інструмент, не просто реформа. Це нова філософія взаємодії з громадянами, заснована на повазі до часу, зусиль та гідності кожного та кожної», — наголосила Черногоренко.
Читайте також: План із цифровізації ВЛК розроблять протягом двох тижнів — ОП
Як уточнили на сайті Міноборони, загалом реформа ВЛК складається з трьох етапів, а завершитися її впровадження має в листопаді 2025 року.
«Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів… Анонімізовані дані надходитимуть на випадкову комісію, члени якої не знатимуть, чиї документи розглядають. Це унеможливить маніпуляції та зловживання.», — пояснили у військовому відомстві.
Як повідомлялося, Міністерство оборони планує ініціювати перевірки закладів, які проводять військово-лікарські комісії.
Фото: Катерина Черногоренко, Фейсбук