Військовим показали роботу новітніх українських розробок — роїв дронів та керованих боєприпасів
Відео
30.10.2024 16:58
Укрінформ
На полігоні Brave1 відбулося випробування нових українських розробок — роїв дронів та керованих боєприпасів, які планується поставити на озброєння у ЗСУ.
Про це у Телеграмі повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, передає Укрінформ.
«Разом з Brave1, Міноборони, Мінцифри, Генштабом, Нацгвардією провели демонстраційні випробування нових українських розробок — роїв дронів та керованих боєприпасів», — йдеться в повідомленні.
Відео: Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України
За інформацією Сметаніна, у випробуваннях взяли участь 17 команд виробників. Сім із них представили свої напрацювання технології рою дронів, 10 — керованих боєприпасів. Ці рішення були на різних стадіях готовності та показували різні підходи до вирішення завдань.
Як повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, рій дає змогу одному пілоту керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Керовані боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів.
Мінстратегпром працює не лише над кількістю необхідних Силам оборони виробів, але й над тим, щоб поставляти у військо інноваційні рішення, які потрібні зараз та у найближчому майбутньому. Максимально ефективні, актуальні продукти розраховані на умови, в яких відбуваються військові дії.
Читайте також: Генштаб бере участь у проєкті «Залізний полігон» для масштабування виробництва засобів РЕБ
«Щоб виробники змогли це реалізувати, ми і зібрали всіх разом. Представники Міноборони й Генштабу побачили, що саме вміє український виробник, та дали свої рекомендації для покращення продуктів», — додав Сметанін.
Як повідомлялося, Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації комп'ютерний артилерійський полігон вітчизняного виробництва, призначений для підготовки фахівців підрозділів артилерії.
Фото з сайту defence-ua.com