У Будапешті на протесті вимагали свободи ЗМІ та припинення «фабрики пропаганди»
06.10.2024 09:57
Укрінформ
Тисячі угорців зібралися напередодні в Будапешті, щоб протестувати проти «фабрики пропаганди», якою керує державне телебачення прем’єр-міністра Віктора Орбана.
Активісти вимагали «вільних ЗМІ в центральноєвропейській країні», передає Укрінформ з посиланням на Радіо Свобода.
Петер Мадьяр, лідер правоцентристської опозиційної партії «Тиса», закликав протестувальників зібратися біля штаб-квартири державного мовника MTVA в столиці Угорщини.
Крім того, активісти вимагали демонтажу «фабрики пропаганди» та відновлення «справжніх цивільних ЗМІ», а також негайного звільнення голови MTVA Деніела Паппа.
«З нас вистачило злоби, брехні, пропаганди, наше терпіння урвалося», – сказав Мадьяр.
«Сьогодні суспільні медіа в Угорщині — це міжнародний скандал. Із нас досить», – наголосив лідер опозиції.
Незалежний депутат парламенту Акос Хадхазі заявив, що штаб-квартира MTVA є «найсильнішим оплотом влади в країні». Він закликав директорів новинних ресурсів, які фальсифікують новини, піти у відставку, а урядову пропаганду заборонити законом.
Як повідомлялося, 12 грудня парламент Угорщини ухвалив суперечливий закон «про захист національного суверенітету» з ініціативи партії «Фідес» на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.
Угорський закон передбачає суворі покарання для партій, які отримують закордонне фінансування на виборчі кампанії. Передбачено створення Управління захисту суверенітету – з широкими слідчими повноваженнями.
Читайте також: Єврокомісія позивається до Угорщини через закон про «захист суверенітету»
Згідно з його преамбулою, закон було ухвалено у відповідь на «посилення незаконних нападів на суверенітет Угорщини з боку іноземних організацій та осіб, які прагнуть відстоювати власні інтереси в Угорщині всупереч інтересам і правилам Угорщини».
Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля серед лідерів країн Євросоюзу. Він неодноразово висловлювався за припинення війни в Україні, навіть якщо для цього будуть потрібні територіальні поступки з українського боку. Угорщина не надає Києву військової підтримки. Орбан також заявляв, що Україна не готова зараз до вступу до ЄС.
Фото: Vörös Szilárd (Szabad Európa)