У Києві презентували виставу про проблеми інтернатів для дітей

У Києві презентували виставу про проблеми інтернатів для дітей

Фото

01.12.2024 09:41

Укрінформ

У столичному Театрі на Михайлівській відбулася прем’єра вистави «Найкращий день та інші неприємності» драматургині Марини Смілянець за документальними історіями дітей, які нещодавно випустилися з українських інтернатів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вистава створена за ініціативи та підтримки Міжнародного благодійного фонду «СОС Дитячі містечка» Україна та присвячена важливості реформування системи догляду та підтримки дітей (деінституціалізації), що має на меті забезпечити право кожної дитини на люблячу сім’ю.

«Нещодавно до нас звернулася організація «СОС Дитячі містечка», у якої виникла ідея створити виставу, де будуть розказані документальні історії людей, що мали цей досвід, і він страшний. Насправді все, що вони розказали про життя в інтернаті, і те, що наші інтернати зараз у такому стані, для мене особисто було відкриттям», — зазначила в коментарі Укрінформу Марина Смілянець.

Драматургиня прослухала близько 10 годин інтерв’ю з молодими людьми, які нещодавно випустилися з інтернатів, і на їх основі створила художню історію.

«Не дивлячись на те, що вистава містить дуже багато болісних фактів, які ранять і шокують, вона вийшла достатньо світлою, дає надію і, сподіваюся, надасть певний поштовх для людей, які її подивляться та захочуть, якщо не всиновити когось, то, можливо, стати менторами або наставниками для дітей, які перебувають у таких обставинах», — додала Смілянець.

За сюжетом Матвію виповнюється двадцять років, і вперше в житті він святкує свій День народження так, як завжди мріяв — нарешті в нього є смачний торт, свічки цифрами і навіть святкові ковпачки, все як в кіно. А головне – поряд друзі, з якими є про що згадати. Але омріяний «найкращий день» легко може перетворитися у вечір болісних спогадів та пошук давно загубленої справедливості.

На 1-му прем’єрному показі були присутні герої, які давали інтерв’ю і, за словами авторів вистави, саме їхня реакція була для них найважливіша. У виставі 4 персонажі, драматургиня комбінувала історії різних людей в кожному персонажі, і відразу кілька людей могли себе впізнати в одному героєві.

«Вони дуже добре реагували, сміялися з жартів, коли на сцені згадували якісь моменти, і потім сказали, що саме так у них все й було. Після вистави вони поспілкувалися з акторами, обмінялися контактами, підписалися на Instagram один одного. Вони їм повірили і прийняли цю історію як свою», — розповіли автори.

У Києві презентували виставу про проблеми інтернатів для дітей на основі реальних історій / Фото надані театром на Михайлівській

 
Сообщают Скандалы