У МВС пояснили, як розпізнати скам і захиститися від нього
Відео
31.10.2024 03:17
Укрінформ
До ознак скаму належать занадто привабливі обіцянки і терміновість передачі даних чи оплати.
Про це поінформував Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ, повідомляє Укрінформ.
«Тобто, скам — це коли вам хтось щось пропонує, але насправді такого не існує. Як його розпізнати? Перше — обіцянки шахраїв занадто привабливі, аби бути правдою. Наступна ознака — це терміновість передачі даних або оплати. Також це — незнайомі відправники, підозрілі посилання та відсутність реальних відгуків про компанію або магазин», — зазначили у пресслужбі.
До основних видів скаму відносяться фішинг (коли шахраї надсилають особі фейкові повідомлення з посиланням на сайти, аби викрасти її дані або паролі) та псевдолотереї (коли особа виграла цінний подарунок або приз, для отримання якого їй достатньо передати свої персональні дані, але насправді такого призу не існує).
Також серед видів скаму є інвестиційні афери (коли особі обіцяють легкий та швидкий прибуток, однак насправді вона втрачає свої кошти) і шахрайські магазини (товар за підозріло вигідною ціною; особа оплачує товар, однак не отримує його).
Читайте також: Правоохоронці викрили шахраїв, які під виглядом керівників ВЦА ошукували підприємців
«Базові поради, як захиститися від скаму, такі: не передавайте особисті дані або свої паролі незнайомим особам. Перевіряйте будь-яку інформацію, перш ніж щось купуєте або інвестуєте. Ігноруйте повідомлення про виграш, якщо ви не брали участі у розіграші. Послуговуйтеся сучасними антивірусними програмами, оновлюйте своє програмне забезпечення та застосовуйте складні паролі», — радять у МВС.
Як повідомлялося, у кіберполіції пояснили, як не потрапити на гачок зловмисників, які шукають дропів.
Фото: Getty Images