У світі реагують на масовану атаку РФ по Україні
Оновлено
17.11.2024 18:27
Укрінформ
Представники низки держав, політики та дипломати виступили із засудженням масованої атаки Росії по Україні.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням їхні на дописи у соцмережах.
Посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк, коментуючи атаку РФ по українській території, нагадала, що повномасштабне вторгнення Москви в Україну становить загрозу для всієї Європи.
«Рано-вранці Росія здійснила масовану атаку проти України, запустивши близько 120 ракет і 90 безпілотників, що спричинило значні руйнування критично важливої цивільної інфраструктури по всій країні. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну становить загрозу для безпеки всієї Європи», — написала вона у соцмережі Х.
Глава МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде висловив підтримку Україні на тлі масованої атаки РФ.
«У той час як температура падає, а Україна наближається до 1000 днів війни, Росія розпочала масовані повітряні удари по цивільному населенню, націлені, вочевидь, на енергетичну інфраструктуру. Норвегія засуджує цю незаконну війну і продовжує надавати зброю Україні і підтримувати (в боротьбі) проти російської агресії», — написав він у соцмережі Х.
Колишній міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс закликав не забувати, що атаки російського диктатора Володимира Путіна на енергетичну інфраструктуру України є воєнними злочинами. «Атаки на об'єкти життєзабезпечення цивільного населення, такі як електроенергія, порушують міжнародне право, зокрема Женевські конвенції. Це незаконно, аморально і вимагає (притягнення винних до – ред.) відповідальності», — зазначив він.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп наголосив, що у міру того, як наближається 1000-ий день з моменту повномасштабного вторгнення в Україну, Росія демонструє, що не має наміру припиняти свою агресію.
«Україна вкотре виявила силу та стійкість, відбивши цю масштабну атаку, спрямовану на енергетичну інфраструктуру. Нідерланди продовжуватимуть надавати Україні всіляку підтримку: політичну, військову, фінансову та моральну», — зазначив очільник зовнішньополітичного відомства Нідерландів.
Читайте також: На Одещині через атаку РФ постраждала енергетична інфраструктура, є перебої в постачанні тепла й води
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський заявив, що масштабна російська атака по Україні є нагадуванням, що нічого не змінилося і що Путін не зацікавлений у мирі.
«Україна зіткнулася з одним із найбільших ракетних ударів Росії по своїй території. Яскраве нагадування про те, що насправді нічого не змінилося. Диктатор не зацікавлений у мирі. Не дозвольте себе обманути», — додав він.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі зазначив, що за допомогою ракетних ударів Путін хоче послабити рішучість країни, яку, як він вважав, «буде розгромлено за кілька днів».
«Жалюгідні удари Росії по енергетичній інфраструктурі України напередодні третьої зими війни ще більше демонструють бажання Путіна послабити рішучість країни, яку, як він вважав, буде розгромлено за кілька днів. Не вийде. Ми з Україною. Сьогодні і скільки буде потрібно», — написав він у соцмережі Х.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що під час атаки Росія застосувала близько 120 ракет і 90 дронів: сили ППО знищили більш як 140 повітряних цілей.
Сили оборони України вночі та зранку в неділю, 17 листопада, виявили та знищили кілька ракет Х-101/55, «Кинджал», «Іскандер-М» (KN-23), ймовірно, також гіперзвукову ракету типу «Циркон» та до десятка ударних дронів, які рухалися в бік Києва.
У столиці повітряна тривога оголошувалася двічі і сумарно тривала майже п'ять годин. За словами Київського міського голови Віталія Кличка, унаслідок російської атаки на Київ у неділю, 17 листопада, постраждали дві жінки.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга, коментуючи масштабну атаку Росії по українських містах, заявив, що це є відповіддю російського диктатора Володимира Путіна тим лідерам, які дзвонили чи зустрічалися з ним останнім часом.