ЄС і Південна Корея посилюють співробітництво з безпеки й оборони
29.10.2024 09:18
Укрінформ
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провела телефонну розмову з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем, у ході якого сторони розглянули розвиток співробітництва у сфері безпеки й оборони.
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської комісії.
«Президенти обговорили прогрес, досягнутий в рамках Партнерства з безпеки й оборони, що було оголошено під час саміту ЄС-Корея у травні 2023 року в Сеулі, та привітали його неминуче започаткування. Це партнерство підкреслює взаємопов’язану природу безпеки Європи та Східної Азії. Воно буде посилено взаємними зобов’язаннями ЄС та Республіки Корея із забезпечення миру й стабільності в обох регіонах», — йдеться в оприлюдненій інформації.
Як підкреслила Урсула фон дер Ляєн, започаткування такого партнерства між ЄС і Південною Кореєю є вчасним та логічним. Наразі воно є актуальним, як ніколи раніше, оскільки вперше солдати Північної Кореї направлені для підтримки російської агресивної війни. Крім того, Північна Корея надає Росії дедалі більше летальної допомоги, що призводить до значної ескалації війни проти України, та загрожує глобальному миру.
«Президентка фон дер Ляєн запевнила президента Юна, що відповідь ЄС на такий розвиток буде в центрі співробітництва з Республікою Корея та з іншими партнерами, що є близькими за переконаннями… Вона також висловила занепокоєння ЄС щодо поглиблення військового співробітництва між Росією і Північною Кореєю, що може підштовхнути Пхеньян до подальшого нарощування напруги на Корейському півострові», — наголошується у повідомленні.
Урсула фон дер Ляєн висловила сподівання зустрітися з президентом Юном у Брюсселі в ході наступного саміту між ЄС і Республікою Корея, час проведення якого визначається.
Читайте також: Президент Південної Кореї: Розгортання військ КНДР у Росії загрожує безпеці світу
Як повідомлялося, у понеділок урядова делегація Південної Кореї, до складу якої увійшли представники розвідки, взяла участь у засіданні Північноатлантичної ради НАТО. За підсумками зустрічі генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив присутність військ КНДР у Росії та їх направлення в Курську область для участі у війні проти України, що є значною ескалацією та загрозою для безпеки як в Індо-Тихоокеанському регіоні, так і для євроатлантичної безпеки.
Фото: x.com/vonderleyen