Журналіст: думка Путіна щодо Донбасу знову мутує, а все тому, що санкційний каток не зупиняється


Всі ще добре пам’ятають нещодавню підсумкову прес-конференцію президента РФ Путіна, на якій він заявив, що закриття кордону між Росією і окупованим Донбасом «призведе до ситуації на рівні з Сребніцею». Путін, вже традиційно, зазначив, що він особисто не може допустити, щоб російськомовних жителів Донбасу перепотрошили, розмірковуючи про перспективи розгортання миротворців на кордоні РФ і України. Як передає replyua.net, про це у своєму блозі пише український власкор інформаційного агентства УНІАН Роман Цимбалюк.

За його словами, трошки санкцій і часу, і позиція Путіна змінилася. Він тепер не боїться «різанини» російськомовних на Донбасі. Навіть не проти поставити під міжнародний контроль окупований Росією Донбас, правда відразу починає клеїти «російського Ваньку», мовляв домовляйтеся з його «тінями», яких відібрав для ОРДЛО його радник Сурков, а затвердив особисто він. Роман Цимбалюк пише, що є дві сторони конфлікту – це Росія і Україна. Позиція Кремля явно мутує і ще трохи, і товаришам колаборантам потрібно буде терміново турбуватиметься переїздом в РФ. Якщо так піде і далі, а судячи зі списку санкційного катку так і буде, можуть заговорити про плавний злив Донбасу.

Блогер зазначає, що прозріння до Володимира Путіна приходить, коли потрібно. Сьогодні він заявив, що Росія — «автор Мінських угод» і готова їх виконувати, але разом з Україною. Знову-таки, ще зовсім недавно Кремль призначив себе «гарантом» і переконував весь світ в існуванні російських «іхтамнет». Справедливості заради, дійсно Москва – автор Мінська-2, тільки не документа, а подій, які йому передували. Може бути коли-небудь стане відомо скільки громадян РФ склали свої голови на українському Донбасі, де ніякої «російської весни» не було. Було російське вторгнення, а потім окупація.